SZLAK WĘGIERSKI. Z przeszłości do turystycznego poznawania.. Zapraszamy na promocję książki!

SZLAK WIELKIEJ HISTORII WIÓDŁ BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ…

Na promocję naszej nowej, pięknie wydanej i bogato ilustrowanej publikacji, zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych tematyką przebiegu i historii szlaku węgierskiego.

Książka ta jest historyczną opowieścią, przewodnikiem po drogach szlaku węgierskiego oraz wożonych tymi drogami towarach – dobrach zmierzających z Królestwa Polskiego, a konkretnie z Krakowa do Węgier.
Praca ukazuje szeroki wachlarz zagadnień, które przewijają się w przestrzeni czasowej traktów drogowych łączących Królestwa Polski i Węgier. Na tym, co nazywamy tu szlakiem węgierskim, skupiają się bez mała wszystkie wydarzenia zaistniałe w historii polsko-węgierskiego pogranicza. Bez nich nie zaistniałby „wiatr historii” wiejący przez tyle wieków. Dziś możemy przywrócić je do powtórnego życia – jako szlak dziejowych wspomnień i kulturowego dziedzictwa. Warto też, by ożyły one na nowo dla współczesnych podróżnych.

Przebiegając myślami dzieje szlaku węgierskiego i współczesne jego odsłony, nie można nie zauważyć przemian, które zaistniały w ich obszarze. Lukę po dawnych pielgrzymach, kupcach, rycerzach wypełniają teraz turyści. Jest ich coraz więcej i coraz bogatszych poszukują doznań. Zwróćmy więc uwagę na nowe treści mogące skutecznie uzupełnić tę przestrzeń, czyniąc ją na powrót atrakcyjną. Niech stare i nowe wzajemnie się przeplata i ożywia wędrowcom dawne szlaki.

Organizatorami spotkania są: Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej, Wydawnictwo Regis oraz Stowarzyszenie Na śliwkowym Szlaku. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie i zdobycia autografu autora książki Czesława Anioła. Na to ciekawe spotkanie zapraszamy również dzieci, które będą miały możliwość zdobycia autografu w wydanej przez nas kilka miesięcy temu ciekawej książce pt. ZWIERZĄTKOWO również autorstwa Czesława Anioła.

Serdecznie zapraszamy!

Książka powstała dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Na Śliwkowym Szlaku”, za którą serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Partnerom wspierającym:
Gminie Czchów, Gminie Gnojnik, Gminie Gródek nad Dunajcem, Gminie Iwkowa,
Gminie Korzenna, Gminie Lipnica Murowana, Gminie Łososina Dolna, Gminie Nowy Wiśnicz,
Miastu Bochnia, Miastu i Gminie Niepołomice, Starostwu Powiatowemu w Brzesku,
oraz Starostwu Powiatowemu w Bochni