I mamy kolejny sukces wydawniczy. BOCHEŃSKA SAGA. Domy i ludzie…

 

I mamy kolejny sukces wydawniczy. Wierzyliśmy w BOCHEŃSKĄ SAGĘ od pierwszych chwil pracy nad książką, ale takiego zainteresowania – zarówno na spotkaniu promocyjnym, jak i po nim – zupełnie się nie spodziewaliśmy. Z każdej strony słyszymy pozytywne opinie i serdeczne gratulacje.

Reakcje Czytelników pokazują, jak bardzo taka publikacja była na bocheńskim rynku potrzebna i wyczekiwana. Jest ona ukoronowaniem pracy Pani Janiny Kęsek, wieloletniej, dziś emerytowanej już kustosz Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni. Z ujmującą nostalgią, a przy tym z ogromnym szacunkiem i pokorą wobec przeszłości utkała Autorka piękny obraz Bochni, jakiej dzisiaj już nie ma, nakładając nań historie ludzi, którzy niegdyś tworzyli zręby królewsko-górniczego miasta.

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa

Otrzymujemy wiele gratulacji i pozytywnych opinii. Piszecie Państwo i dzwonicie, nie szczędząc dobrych słów na temat treści i szaty graficznej. Doceniacie lekki charakter książki oraz bogactwo cennych i w dużej mierze niepublikowanych wcześniej fotografii. Piszecie, że lektura wciąga, że książkę czyta się znakomicie. Za wszystkie miłe gesty, gratulacje i zachwyty serdecznie dziękujemy.

Ale to Autorce należą się największe podziękowania i gratulacje, które również i tą drogą pragniemy wyrazić. Współpraca z Panią Janiną i Stowarzyszeniem Bochniaków była dla nas prawdziwym zaszczytem. Dziękujemy sponsorom i patronom za wsparcie wydania tej książki, a Wam Drodzy Czytelnicy życzymy miłej lektury i nostalgicznej podróży w przeszłość Bochni.

Cieszymy się bardzo, że w niespełna rok kolejna tak ważna publikacja (po książce Janusza Paproty BOCHNIA I ZIEMIA BOCHEŃSKA – PODRÓŻ PRZEZ DZIEJE) wyszła z naszej oficyny. Może stanie się to już urodzinową tradycją miasta? Czas pokaże. Zapewniamy, że w planach mamy jeszcze wiele ciekawych projektów wydawniczych.

Dziękujemy redakcji www.bochniazbliska.pl za udostępnienie zdjęć.