Rozdziele w monografii Czesława Blajdy – to była wyjątkowa promocja…

Kolejna  wyjątkowa promocja za nami…

Tym razem mieliśmy przyjemność brać udział w spotkaniu promującym niezwykle cenną merytorycznie monografię autorstwa Czesława Blajdy pt. „Badania nad kulturą ludową wsi Rozdziele”.

Staraniem rodziny nieżyjącego już od wielu lat autora, a także za sprawą Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy, Urzędu Gminy Żegocina oraz pochodzącego z Rozdziela ks. Tomasza Szewczyka, praca ta w formie bogato ilustrowanej książki ukazała się nakładem naszego wydawnictwa.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Organizatorom wczorajszego spotkania za wspaniałą gościnę i przepyszny poczęstunek. Rodzinie p. Czesława Blajdy oraz mieszkańcom wsi Rozdziele za niezwykle miłe i serdeczne spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Praca nad tą książki była dla nas prawdziwą przyjemnością i zaszczytem. Nie byłoby tej publikacji gdyby nie ogromny wkład pracy i zaangażowanie ks. Tomasza Szewczyka w przygotowanie materiału oraz uzupełnienie go zebranymi m.in. od mieszkańców Rozdziela zdjęciami i cennymi dokumentami. Dodajmy jeszcze, że uzupełnieniem podzielonego na dwanaście rozdziałów tekstu Czesława Blajdy jest kilkudziesięciostronicowy aneks poświęcony historii Rozdziela, opracowany przez ks. Tomasza Szewczyka.

Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy, a Czytelnikom życzymy przyjemnej lektury.

Fot. Wojtek Salamon