Podziękowania

Drodzy Czytelnicy!

Nie milkną echa promocji naszej ostatniej książki BOCHNIA I ZIEMIA BOCHEŃSKA. PODRÓŻ PRZEZ DZIEJE, autorstwa Janusza Paproty. Od samego początku wierzyliśmy w to przedsięwzięcie, a  przede wszystkim w Autora, ale zainteresowanie książką – zarówno na spotkaniu promocyjnym, jak i po nim – przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Z każdej strony słyszymy, że takich tłumów bocheńskie muzeum dawno nie widziało.

Reakcje naszych Czytelników pokazują, jak bardzo taka publikacja była na bocheńskim rynku potrzebna i wyczekiwana. Książka powstała z pasji i szacunku do historii – zwłaszcza historii lokalnej. Jej autorem jest znany bocheński historyk – Janusz  Paprota, który od dwudziestu lat z sukcesem popularyzuje wiedzę o dziejach Bocheńszczyzny na portalu Historia Ziemi Bocheńskiej. Dzieło jest pierwszym od ponad 40 lat tak bogatym kompendium wiedzy o historii Bochni i ziemi bocheńskiej.

Otrzymujemy wiele gratulacji i pozytywnych opinii. Piszecie i dzwonicie z mnóstwem dobrych słów na temat treści książki oraz formy jej wydania. Za wszystkie miłe gesty, gratulacje i zachwyty nad książką, pracą autora i wydawnictwa pragniemy Wam Wszystkim serdecznie podziękować.  Doceniacie Państwo popularnonaukowy charakter książki oraz lekki i barwny styl Autora. Piszecie, że lektura wciąga, że książkę czyta się znakomicie.

Zarówno nas Wydawców, jak i Autora cieszy tak bardzo pozytywny odbiór książki i naszej pracy. Pozytywna opinia zadowolonego Czytelnika to najlepsza nagroda dla Autora i Wydawcy. Dziękujemy Wam za to bardzo serdecznie.

Nie byłoby tej wyjątkowej książki, gdyby nie ciężka praca Autora – Janusza Paproty – wspaniałego człowieka, pasjonata historii, świetnego pisarza i nauczyciela, wyjątkowej osoby. To Jemu należą się największe podziękowania i gratulacje, które również i tą drogą pragniemy wyrazić.

Książkę byłoby o wiele trudniej wydać, zwłaszcza w takiej formie, gdyby nie wsparcie lokalnych samorządów oraz firm. Dlatego w tym miejscu chcemy raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy w jakiejkolwiek sposób przyczynili się lub pomogli w wydaniu tej publikacji.

Za wsparcie finansowe w postaci zamówienia części nakładu i objęcia patronatem niniejszej książki dziękujemy:

PATRONOM GENERALNYM:

Starostwu Powiatowemu w Bochni oraz Miastu Bochnia

Dziękujemy PATRONOM WSPIERAJĄCYM:

Miastu i Gminie Nowy Wiśnicz

Gminie Rzezawa

Gminie Łapanów

Gminie Lipnica Murowana

oraz Gminie Żegocina

Gorące podziękowania składamy również lokalnym firmom, które poprzez wsparcie naszego przedsięwzięcia stały się jego Partnerami.

Strategicznym partnerem publikacji jest firma „Społem” PSS w Bochni

Podziękowania kierujemy też do naszych PARTNERÓW WSPIERAJĄCYCH, a są nimi:

– Pani Małgorzata i Sławomir Potrzebscy właściciele firmy Dandav,

– Firma Igloo Producent Urządzeń Chłodniczych

– Kopalnia Soli Bochnia

– oraz Galeria Rondo.

Pani Anettcie Stachoń – Dyrektor bocheńskiego muzeum dziękujemy za możliwość zorganizowania promocji w szacownych wnętrzach bocheńskiego muzeum pod czujnym okiem świętej Kingi. Za wszelką pomoc wszystkim raz jeszcze gorąco dziękujemy i życzymy przyjemnej lektury oraz pasjonującej wędrówki przez dzieje naszej pięknej i bogatej historycznie ziemi bocheńskiej.