Przy zamówieniu za kwotę 100 złDARMOWA WYSYŁKA!

 

 

 

MATEJKO MAŁO ZNANY – teka rysunków Jana Matejki ze zbiorów Serafińskich

W kolekcji pamiątek przechowywanych przez rodzinę Serafińskich na Koryznówce w Wiśniczu znajdują się mało znane i w większości dotychczas nie publikowane humorystyczne rysunki Jana Matejki. Powstawały one podczas częstych pobytów Matejków u szwagrostwa Serafińskich w Wiśniczu. Widzimy na nich mistrza w otoczeniu rodziny – żony Teodory i dzieci: Tadeuszka, Helenki, Beaci i Jerzego. Rysowane były na różnych większych i mniejszych kawałkach papieru. Niektóre z rysunków udało się uzupełnić cytatami z jej rodzinnych wspomnień. Rysunki humorystyczne Jana Matejki pokazują autora wielkich płócien historycznych jako człowieka uwikłanego, jak wszyscy, w prozaiczną codzienność i jako obserwatora różnych sytuacji, jakie życie przynosi.

Format: 21×21 cm; Objętość: 32 str.; ISBN: 978-83-65984-29-6; 2019; Tekst: M. Serafińska-Domańska
ksiazka_guzik4Przeglądaj książkę   19.90 zł

BOCHNIA – HISTORIA TRADYCJA DZIEDZICTWO – KOLOROWANKA

To nowa, edukacyjna kolorowanka dla dzieci, w której przedstawiamy Bochnię za pomocą ciekawie dobranych ilustracji związanych z regionalną historią, tradycją (w tym najciekawsze sceny z legend) oraz dziedzictwem/współczesnością.  Na tylnej stronie okładki umieszczone są kolorowe wersje wszystkich ilustracji.

Format: A4; Objętość: 20 str. ; ISBN: 978-83-65984-35-7; Wydanie I – 2019
ksiazka_guzik4Przeglądaj książkę 6,90

MAŁOPOLSKA CZAS NA WIEŚ – GMINA RADŁÓW

Ta niewielka broszurka to świetne kompendium wiedzy na temat bogatej historii i współczesności Gminy Radłów. Opisane są tu m.in. dzieje Radłowa w czasie rozbiorów, powodzi, I wojny światowej, dzieje szkolnictwa, a także radłowskie zabytki. Niewątpliwym atutem publikacji jest ciekawa szata graficzna oraz bogactwo zdjęć zarówno archiwalnych jak i współczesnych.

Format: A5; Objętość: 12 str.; ISBN: 978-83-65984-11-1; Autor projektu: Anita Własnowolska-Bielak; Wydanie 1 (2018)

 

ksiazka_guzik4Przeglądaj książkę

 

 

Weekend in BOCHNIA   

Ta niewielka publikacja – przetłumaczona na język angielski – zawiera kilka wariantów na spędzenie udanego i niezapomnianego weekendu w Bochni. W przewodniku znajdują się opisy najważniejszych zabytków i atrakcji solnego grodu oraz pomocna w zwiedzaniu mapa z planem centrum miasta. Publikacja zawiera też kilka propozycji spacerów i wyjazdów poza Bochnię, między innymi do Nowego Wiśnicza i Lipnicy Murowanej. Atutem przewodnika jest kieszonkowy format, ciekawe teksty i starannie dobrane fotografie.

Format: DL (98 x 210 mm); Objętość: 24 str.; ISBN: 978-83-63827-76-2; Wydanie I – 2016; Projekt i skład: Anita Własnowolska-Bielak; Tekst i zdjęcia: Paweł Bielak

ksiazka_guzik4Przeglądaj książkę

BOCHNIA para el fin de semana   

Ta niewielka publikacja – przetłumaczona na język hiszpański – zawiera kilka wariantów na spędzenie udanego i niezapomnianego weekendu w Bochni. W przewodniku znajdują się opisy najważniejszych zabytków i atrakcji solnego grodu oraz pomocna w zwiedzaniu mapa z planem centrum miasta. Publikacja zawiera też kilka propozycji spacerów i wyjazdów poza Bochnię, między innymi do Nowego Wiśnicza i Lipnicy Murowanej. Atutem przewodnika jest kieszonkowy format, ciekawe teksty i starannie dobrane fotografie.

Format: DL (98 x 210 mm); Objętość: 24 str.; ISBN: 978-83-63827-73-1; Projekt i skład: Anita Własnowolska-Bielak; Tekst i zdjęcia: Paweł Bielak

 

ksiazka_guzik4Przeglądaj książkę

Parroquia de san Pablo Apostol en Bochnia

Ten mini przewodnik  po świątyni przetłumaczony na język hiszpański, to najnowsza publikacja wychodząca naprzeciw potrzebom turystów odwiedzających parafię św. Pawła Apostoła w Bochni.. Pomysłodawcą przewodnika jest ks. Jan Nowakowski. Dzięki jego zapałowi i wysiłkowi udało się nam zredagować i wydać ciekawą broszurkę, która pomoże odkrywać piękno i ducha kościoła św. Pawła. Atutem publikacji są zwięzłe i ciekawe informacje, starannie dobrana fotografia oraz zgrabny, kieszonkowy format.

Format: DL; Objętość: 16 str.; Oprawa: miękka; ISBN: 978-83-63827-64-9;  Projekt i skład: A. Własnowolska-Bielak;                   Autor: M. Gruca, P. Bielak

 

ksiazka_guzik4Przeglądaj książkę   

Parafia św. Pawła Apostoła w Bochni

Ten mini przewodnik  po świątyni, to najnowsza publikacja wychodząca naprzeciw potrzebom turystów odwiedzających parafię św. Pawła Apostoła w Bochni jak też samych parafian. Pomysłodawcą przewodnika jest ks. Jan Nowakowski. Dzięki jego zapałowi i wysiłkowi udało się nam zredagować i wydać ciekawą broszurkę, która pomoże odkrywać piękno i ducha kościoła św. Pawła. Atutem publikacji są zwięzłe i ciekawe informacje, starannie dobrana fotografia oraz zgrabny, kieszonkowy format. 

Format: DL; Objętość: 16 str.; Oprawa: miękka; ISBN: 978-83-63827-67-0;  Projekt i skład: A. Własnowolska-Bielak;                   Autor: M. Gruca, P. Bielak

 

ksiazka_guzik4Przeglądaj książkę   

BOCHNIA NA WEEKEND przewodnik   

Ta niewielka publikacja zawiera serię propozycji na spędzenie udanego i niezapomnianego weekendu w Bochni. W przewodniku znajdują się opisy najważniejszych zabytków i atrakcji solnego grodu oraz pomocna w zwiedzaniu mapa z planem centrum miasta. Publikacja zawiera też kilka propozycji spacerów i wyjazdów poza Bochnię, między innymi do Nowego Wiśnicza i Lipnicy Murowanej.

 

Format: DL (98 x 210 mm); Objętość: 24 str.; ISBN: 978-83-63827-63-2; Wydanie I – 2015; Projekt i skład: Anita Własnowolska-Bielak; Tekst i zdjęcia: Paweł Bielak

 

 

 

 

ksiazka_guzik4Przeglądaj książkę

STRONA W BUDOWIE…

RODO